Moderní byty v těsné blízkosti parku Vítkov
U Zlatého Beránka – ocenění
u-zlateho-beranka-diplom

Ocenění

Náš developerský projekt U Zlatého Beránka obdržel v soutěži Realitní projekt roku 2017 cenu odborné poroty pro region Praha 3.

O projektu

Náš činžovní dům u Zlatého beránka pochází z roku 1896, tudíž v letošním roce slaví 120. jubileum. Dříve v nebytovém prostoru domu bylo řeznictví, vyhlášen8 restaurace U Sládků a dokonce i čistírna. Lokace domu byla vždy vyhledávaná pro svoji dostupnost na hlavní nádraží i do srdce Prahy, kam je možné dojít i pěší chůzí. To byl i jeden z důvodů, proč jsme si tento objekt vybrali k realizaci. Blízkost centra města, ale zároveň i rozlehlý park Vítkov doslova za domem je a vždy bude lákadlem nejen pro turisty, ale i pro lidi, kteří hledají aktivní odpočinek třeba na cyklostezce či procházce s výhledem na město, kde si v kavárně památníků můžete dát něco na zub.

Dům byl na počátku v bezútěšném stavu, kde se zastavil čas zhruba před 40 lety. Byty byly všechny v původním stavu, s původními rozvody a některé měli ještě původní toaletu s umyvadlem na chodbě.

Ve spolupráci s architektonickou kanceláří BOQ architekti se podařilo vytvořit zajímavý a neotřelý koncept malometrážních bytů zajímavých nejen na investici, ale i na vlastní bydlení. Architekti respektovali požadavky většiny klientů na úložný prostor v malém bytě, kde je úložný prostor nejvíc potřeba, navrhnuli zajímavé řešení kuchyňských linek i technických místností, stejně tak i samotného interiérového vybavení odpovídajícího moderní době zasazeného do kabátu starého domu.

Dvanáct bytových jednotek na třech patrech bylo kompletně zrekonstruováno nebo zde rekonstrukce finalizuje, jsou zde zrekonstruované koupelny, vyměněné podlahové krytiny a vstupní i interiérové dveře. Všechny rozvody v domě i v bytech byly zrekonstruovány (voda, elektřina, odpady), v domě bude i úplně nový výtah a zrekonstruované společné prostory chodeb i sklepů. Kromě stávajících dvanácti jednotek po rekonstrukci nyní probíhá výstavba dvou úplně nových jednotek o dispozici 2+kk a 3+kk s výhledem na Vítkov. Stávající nebytový prostor je taktéž k prodeji. Ve vnitrobloku budou k dispozici dvě parkovací stání.

Nakonec po dokončení půdních bytů bude zrenovován i fasáda domu.

u_zlateho_beranka-fasada
vitkov2

Lokalita

Koněvova ulice a její okolí nabízí veškerou občanskou vybavenost, samotný dům se nachází v těsné blízkosti Parku Vítkov, oceníte sportovní areál Pražačka. Na nejbližší tramvajovou zastávku Ohrada je to přesně 550 metrů. Do centra se dostanete za 18 minut, konkrétně tramvají číslo 9 až na Václavské náměstí. Rychleji budete na metru B, stanice Palmovka, rovných 6 minut. Na metro A, stanice Želivského pak 8 minut. Kromě tramvajové dopravy můžete využít i autobusy. Přímo u domu se nachází zastávka Černínova, pouhých 8 minut na metro B a C, stanice Florenc.

Jednotky k prodeji

Číslo Podlaží Dispozice Podlahová plocha Orientace Cena Půdorys
Nebyt. 1. 3+kk 103 m2 JV, SZ PRODÁNO
1C 2. 2+kk 42 m2 JV, SZ PRODÁNO
2B 2. 1+kk 23 m2 JV PRODÁNO
3A 2. 1+kk 23 m2 JV PRODÁNO
4D 2. 2+kk 49 m2 JV, SZ PRODÁNO
5C 3. 2+kk 42 m2 JV, SZ PRODÁNO
6B 3. 1+kk 23 m2 JV PRODÁNO
7A 3. 1+kk 23 m2 JV PRODÁNO
8D 3. 2+kk 49 m2 JV, SZ PRODÁNO
9C 4. 2+kk 42 m2 JV, SZ PRODÁNO
10B 4. 1+kk 23 m2 JV PRODÁNO
12D 4. 2+kk 49 m2 JV, SZ REZERVACE
Půdní byt B 5. 3+kk 78 m2 JV, SZ 6 320 000 Kč

Ke každé bytové jednotce náleží sklepní kóje o velikosti 1,5 m² – 3 m² umístěná v suterénu domu.
Ve vnitrobloku domu vzniknou dvě parkovací stání, cena stání je 350 000 Kč.
Daň z nabytí nemovitosti ve výši 4% platí od 1. 11. 2016 kupující, daň není zahrnuta v ceně bytu.

O prodej se stará

Ondřej Petr