Prodej s nebo bez RK

Chcete prodat svůj byt či dům a nevíte, zda zvolit variantu prodeje skrze realitní kancelář jako zprostředkovatele nebo se o prodej postarat sami? Z medií a okolí se na Vás valí spousta různorodých informací a sami vlastní zkušenost nemáte nebo již je to dávno?

Přečtěte si, jak se správně rozhodnout, abyste zvolili nejlepší poměr / cena výkon a tato událost, kterou většina lidí zažívá pouze pár krát v životě, Vám nepřidala několik šedivých vlasů k dobru.

Proč se právě v České republice určitá část prodávajících snaží prodat něco tak důležitého a hodnotného jako vlastní nemovitost na vlastní pěst? Je to naší povahou takového Ferdy Mravence, kdy vlastně všemu rozumíme a vše si umíme udělat sami, jako například při sledování hokeje nebo je to dáno touhou ušetřit
několik tisíc korun za provizi, přestože v sázce je tak mnoho?

Jistě spoustu z Vás namítne, že jde mnohdy i o stovky tisíc korun za provizi a vlastně nevíte za co. Souhlasím. Existují společnosti nebo jednotlivci, kteří v podstatě pouze nastaví ruce, ale pro klienta toho mnoho neudělají. Ostatně ale jako v každém oboru. Nechci se nikoho dotknout a tak ani žádný obor zmínit. Nicméně nic nám nebrání si udělat vlastní průzkum subjektů na trhu, oslovit je, domluvit si podmínky a ceny a popřípadě stanovit podmínky odstoupení případně odškodnění, nebudete-li spokojeni. Jsem přesvědčen, že většina společností, jistá si kvalitou svých služeb, vždy ráda přistoupí na takovýto
konstruktivní postoj klienta.

Co je vlastně přidaná hodnota kvalitního zprostředkovatele při prodeji Vaší nemovitosti?

Jednoznačně maximalizuje Váš příjem a šetří Váš čas. Může to znít jako otřepaná fráze, ale v ELVO PROPERTY si za tím stojíme a ze výsledky z praxe nám to současně potvrzují. I v případě, kdy si klient prodává nemovitost souběžně s námi po vlastní ose prodáváme takovou nemovitost v 8 případech z 10 právě my.

Principiálně je to velmi prosté. Naši specialisté mají prodej tzv. v oku. Víme jaký typ klientů se bude přibližně zajímat o Vaši nemovitost, jaká je její tržní cena, jak by měla vypadat inzerce a marketing pro takový prodej. Denně jsme v kontaktu se zájemci širokého spektra, denně se naučíme nebo dozvíme něco nového, protože realitní trh je živý organismus a v neposlední řadě do prodeje dáváme vlastní energii, zkušenosti, pot i krev a každý úspěch či naopak prožíváme mnohdy i více než náš klient. Prodej nemovitostí je náš život...!

Zaměříte–li svůj čas a úsilí spíše na výběr správného zprostředkovatele, budete mít na konci více peněz i pohodlí. Ochraňte svůj majetek a peníze díky spolupráci se zkušeným a spolehlivým zprostředkovatelem.

 

5 důvodů, proč lidé nechtějí realitní kancelář

  1. Věří, že prodej nemovitosti nic není a zvládnou jej sami.
  2. Nedůvěra v realitní kancelář, makléře a v jejich služby.
  3. Snaha ušetřit za provizi.
  4. Nevědomí, za co vlastně mají realitní kanceláři platit, co proces prodeje nemovitosti zahrnuje a co je v provizi.
  5. Špatná osobní zkušenost s realitní kanceláří a realitním makléřem.

 

5 chyb při prodeji na vlastní pěst

  1. Nesprávně stanovená tržní cena (často nereálné požadavky kvůli nákladům na rekonstrukci, vysoké pořizovací ceně, vidině rychlého výdělku nebo citové vazbě).
  2. Neprofesionální prezentace nemovitosti (fotografie, stav nemovitosti, popis, doma vyrobené propagační materiály).
  3. Neznalost právního stavu nemovitosti (zástavy, věcná břemena, exekuce apod.)
  4. Neznalost právních aspektů prodeje.
  5. Nepřipravenost nemovitosti a na dotazy při prohlídkách.

 

Lukáš Hojdan